Emo

2460984709_ac89e2e542_o

Emo, jest to styl muzyki rockowej charakteryzujący się wyrazistymi tekstami. Powstał w połowie 1980 przez Hardcore punk z Waszyngtonu, gdzie był znany jako „emotional hardcore”, był on pionierem takich zespołów jak Rites of Spring i Embrace. Emo zostało powtórzone przez wiele współczesnych amerykańskich kapel punkowych w tym jego dźwięk i znaczenie. Istnieje  na nowo jako styl gatunków, takich jak indie rock i pop punk  zamknięcie notuje się na 1990 rok przez takie zespoły jak Jawbreaker i Sunny Day Real Estate. W połowie lat 1990, liczne akty emo wyszedł z środowiska zachodnich oraz środkowych Stanów Zjednoczonych, a kilka niezależnych wytwórni zaczęł specjalizować się w tym stylu. Tymczasem powstaje bardziej agresywny styl emo, screamo.

Emo włamał się do głównego nurtu kultury w początkach 2000 roku z sukcesem platynowych płyt w wykonaniu Jimmy Eat World oraz Dashboard Confessional. W ślad za tym sukcesem, wiele zespołów emo podpisało dużo kontraktów do wytwórni płytowych.  Na początku 2010 roku , popularność emo zaczęła spadać. Niektóre zespoły odszedły od swoich korzeni, a niektóre zespoły Emo zostały rozwiązane. Podziemny „emo przebudzenie” pojawiły się w 2010 roku.

Termin „emo” została zastosowana przez krytyków i dziennikarzy do wielu artystów, w tym multiplatynowych aktów i grup o odmiennych stylach oraz brzmieniach. Oprócz muzyki, „emo” jest często używany bardziej ogólnie oznaczać szczególny związek między fanami oraz artystami, a także określa aspekt mody, kultury i zachowania. Emo jest związana ze stereotypem, który obejmuje czyn szczególnie emocjonalny, wrażliwy, nieśmiały, zamknięty w sobie. Stwierdzono również żę wiąże się ze stereotypem, takim jak depresja, samookaleczenia i samobójstwa.
Teksty gatunku Emo są znane jako emocjonalne, czasami głęboko osobiste.

Wiele zespoły emo mają teksty, które są o nieudanej romansu i wyznań.

W 1980 roku, sceny Waszyngtonu pęczniały pod względem wielkości z powstawaniem  wielu zespołów tworzących  Hardcore Punk i post hardcore. Zespoły hardcore, które były na wielu wpływowych wczesnych zespołów emo to Minor Threat,  wiary Black Flag,  i Husker Du.

Jesto to bardzo ciekawy i warty zapoznania gatunek muzyki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *